Які функції виконує товарна біржа
Товарна біржа — це місце, де є можливість торгувати різними цінностями, і це зрозуміло з назви. Вона є сайтом торгівлі чи товарним місцем, де є навіть послуги. Одні послуги взаємодіють з іншими і пропозиція повністю задовольняється попитом. Товар на біржі повністю сертифікований та уніфікований за якістю.
- Торгівля масштабна і при цьому визначається, хто саме може бути її учасником.
- Кількість учасників на біржі може бути обмежена.
- Правила членства визначаються та зібрані в окремих статутах, де вказуються способи оголошення тендерів, тендерів та сировини.
- Кожен товар на біржі може мати свої відмінні характеристики. Важливо уважно підійти до питання вибору біржі.
Вже дуже давно було значущим використання сировини для виготовлення різноманітних продуктів харчування та побутових товарів, а також одягу та багато іншого. З того, що цивілізація є значущим аспектом у формуванні світу, слід усвідомлювати, що товар підштовхнув суспільство до еволюції. Адже, якби не було чого міняти, то люди б взагалі не думали про розвинене і не переживали б про те, що на світі є цивілізації і цілі села, яким не вистачає грошей на їжу.
Становлення почалося з різних речей, фундамент заклали бартерні операції. Оскільки біржова торгівля та обіг незмінно були на першому місці, це дозволило розвивати біржову торгівлю, було прозоре ціноутворення і навіть можна було укладати страхові угоди. З того, що почали підключатися інвестори, у зв’язку з цим відкрилися нові можливості для інвестування. Біржова торгівля почала поширюватися по всьому світу і фондові біржі і почали працювати в США, Європі, Китаї.
Товарна біржа – звичайний оптовий ринок контрактів і сировини, вони можуть бути однотипними і з усіма технічними порівняннями. Оскільки існують певні марки, то це може порадувати своїми сортами, такий продукт матиме величезний попит на товарній біржі. Потрібно постійно вносити зміни в біржову структуру, щоб система відповідала потребам ринку та здатна була принести додаткові гроші до казни.
Що саме продається на біржі?
На подібних біржах представлено понад 100 різних видів і видів товарів. Все це можна розділити на кілька груп і важливо вміти їх правильно розрізняти. Це можуть бути групи з дорогоцінними металами, скажімо, золотом або сріблом, або паладій, платина. Сюди ж відносяться і кольорові метали, це може бути цинк або хром, латунь, магній, алюміній, нікель або свинець. Також продаються марганець і вісмут, олово та інші метали.
Це також може бути промислова сировина, скажімо гума або фанера, сірчана або азотна кислота. Торгівля на біржі стосується злаків, скажімо, пшениці чи кукурудзи. Є також найважливіші продукти, такі як цукор або сухе молоко, олія, скажімо, соняшникова або арахісова, соєва та кокосова.
Текстильній сировині також є товар, як бавовна, а також штучний шовк і багато інших різновидів.
Але є й ті продукти, які ніколи не увійдуть до спеціального списку, але, незважаючи на це, привертають до себе багато уваги. Це такі продукти:
- не мають конкретних технічних співвідношень;
- не є сировиною.
А також є ті товари, які ближче довірені біржі, в таких випадках вона сама регулює ціни і встановлює їх. Біржа може створювати певні угоди та страхування. А також гарантувати реальні поставки товарів і здійснювати повноцінні торгові операції. На сьогодні біржова реформа в Україні є важливим аспектом для розвитку економіки.
Чим регламентується товарна біржа
На сьогоднішній день робота постійно діючого оптового ринку чистої конкуренції керується Законом України «Про товарну біржу» від 10.12. 1991 рік. Цей акт вже не повністю відповідає економіко-правовим умовам, які зазнали трансформації, і тому виникла необхідність прийняти його нову редакцію, яка враховуватиме всі сучасні особливості створення постійного оптового ринку чистої конкуренції та здійснення біржова торгівля.
Законопроект № 3256, запроваджений Кабінетом Міністрів України, вбачає вирішення проблеми в систематизації нормативного управління діяльністю біржі, у законодавстві щодо затвердження відносин і термінів, які міцно склалися в повсякденній роботі біржі. По-перше, необхідне тлумачення термінології, правил створення та функціонування постійно діючого оптового ринку чистої конкуренції, їх структур управління, порядку біржової торгівлі та особливостей укладених тут угод. Разом із законодавчим проектом впроваджується низка нововведень, пов’язаних із деталізації державного регулювання та моніторингу роботи бірж. Крім того, законодавчий проект встановить умови для створення форвардних контрактів на торгових біржах.