Що таке апостиль і навіщо він потрібний?

При використанні за кордоном українських документів про освіту та (або) про кваліфікацію, документів про вчені ступені або вчені звання попередньо потрібне їх підтвердження шляхом проставлення штампу «Апостиль». Це міжнародна стандартизована форма заповнення відомостей законності документа для пред’явлення в межах відповідних країн. Штамп ставиться на оригінали документів державного зразка.

Штамп свідчить про справжність підпису та наявності у особи, яка підписала документ, поданий до підтвердження, права його підпису, визначення справжності печатки, якою скріплено документ, встановлення факту видачі документа особі, зазначеній у документі про освіту як її власника. Необхідність в апостилі виникає при виїзді громадян, які здобули освіту в Україні, за кордон та надання отриманих документів для подальшого навчання або роботи в країнах, що приєдналися до Гаазької Конвенції від 5 жовтня 1961 року.

Окрім апостиля для дипломів, є перелік інших документів, котрі потребують цього штампу за певних умов. Міністерство закордонних справ апостиль повинно завірити, адже саме цей штамп в результаті буде вказувати на правильність переводу та на те, що ви маєте можливість користуватися певними довідками та особистими документами в інших країнах.

Апостиль довідки про резидентство

Сьогодні нерідко трапляється так, що громадяни однієї країни заробляють собі на життя шляхом започаткування підприємства в іншій державі. І щоб уникнути так званого подвійного оподаткування (за нормами кожної з країн), необхідно отримати довідку про резидентство. У деяких випадках також пройде процедура її легалізації (якщо країна, в якій працює резидент, входить до складу Гаазької конвенції).

Апостиль довідки про резидентство дозволить уникнути обов’язкової сплати податку на прибуток окремо кожній державі. У таких випадках, як правило, власнику підприємства потрібно робити відрахування до бюджету тієї країни, де офіційно зареєстровано його бізнес.

Апостиль на медичну довідку

Апостиль на медичну довідку можна отримати лише при подачі відповідної заявки до міністерства охорони здоров’я тієї країни, де ви проходили лікування. Легалізований документ забезпечує деякі привілеї під час перетину кордону, оформлення інвалідності, а також дозволяє звернутися до міністерства закордонних справ для нарахування компенсації.

Втім міністерство освіти апостиль потребує частіше, адже наразі чимало студентів намагаються отримувати диплом за межами України. Тут також не можна обійтися без спеціального штампу, котрий вкаже на легальний статус диплома та інших документів студента.

Апостиль на довідку про несудимість

Стандартна довідка про відсутність судимості може бути потрібна при оформленні міжнародної візи або отриманні нової посади за кордоном. Додатково буде потрібен апостиль довідки про відсутність судимості з наступним нотаріальним перекладом. Така процедура легалізації загалом займає декілька робочих днів і ви можете замовити її у спеціалізованих компаній.

Апостиль на довідку про несудимість часто вимагають для виїзду за межі України студентів, які планують навчатися в іноземних вищих навчальних закладах. В обов’язковому порядку вона надається військовозобов’язаними, які не мають жодних проблем зі здоров’ям (тобто придатні до мобілізації та несення термінової служби). До речі, довідка про відсутність судимості у багатьох випадках за кордоном дозволяє отримати більш престижну роботу. Адже її можна додати як доповнення до резюме.

Апостиль у Львові

Апостиль у Львові та в інших містах країни це досить поширена послуга. Спеціалізовані сучасні бюро перекладів можуть допомогти вам в отриманні послуг такого типу, тому вам слід зосередитись на тому, щоб почати працювати з компаніями вартими уваги. В перспективі на вас будуть чекати нові можливості, адже послуги у категорії апостилювання можуть принести вам нові можливості. 

Апостиль Львів є розповсюдженою послугою і якщо ви обираєте між різних сервісів, котрі можуть вам у цьому допомогти, ьо варто перш за все вивчити репутацію популярних компаній у цій сфері. Це дозволить вам більш професійно поставитись до питання відбору конкретно взятих сервісів, що допоможе вам навчитись орієнтуватися у тих чи інших питаннях відповідного типу. 

Якщо вам знадобився апостиль, то слід переконатися в тому, що ви користуєтесь послугами надійної компанії, котра поважає своїх клієнтів та все робить вчасно. Адже бувають випадки, коли нам треба отримати відповідний штамп максимально швидко, а кожен день очікування може коштувати надто дорого. Втім, якщо у вас була можливість одразу обрати певний спеціалізований сервіс, то послуги у відповідному секторі стануть для вас максимально простими та доступними.