Що особливого в системі відкритих торгів

Для того, щоб державне майно було продано за адекватною ціною та з дотриманням принципу верховенства права, була створена спеціальна система торгів, де державний орган може оприлюднити пропозицію продажу, а замовник зможе купити майно за своєю власна ціна, без доплат.

Аукціон Prozorro був проведений за ініціативою уряду і охоплює цілу Інтернет-систему, де державна установа публікує оголошення про продаж, а учасник має право придбати об’єкт за найкращою ціною. Торги проводяться через акредитаційні платформи, домени яких об’єднані цілісною системою, одночасно оновлюються та синхронно відображають усі лоти.

Під час аукціону Prozorro учасник залишається таємним, і поки не буде визначено переможця, він зберігає свій ранг інкогніто. Цей аспект виключає будь-які фальсифікації процесу торгів, а перемога присуджується тому, хто дійсно цього хоче.

Основна складність полягала в тому, що державне майно, згідно з документацією, оцінювалося за дуже скромною ціною, величезна половина вартості була сплачена в конвертах, в результаті клієнт придбав майно за значно нижчою ринковою вартістю.

В результаті найбільші суми недоплатили державі, а держслужбовці, які брали участь у цих махінаціях, стали значно багатшими. Аукціон Prozorro змінив цю позицію і тепер охоплює найбільш проблемні сектори державних аукціонів. Зараз фальсифікувати реальну ціну, віддати перевагу відповідному клієнту, а не продати «нашим» майже нереально, а корумповані «державники» зараз йдуть в історію.

Щоб онлайн-аукціон запрацював, він повинен бути наповнений вигідними пропозиціями, і в цьому випадку кількість учасників буде збільшуватися, і чим більше попит, тим вище пропозиція, і люди на рівні підсвідомості виберуть Інтернет, а не прямі ставки.

Порядок включення державного майна має свої особливості, а точніше:

  1. Державний орган висловлює намір продати майно, у зв’язку з чим видається спеціальний наказ.
  2. Сама пропозиція створюється шляхом збору всієї необхідної інформації про нерухомість, створення тіла лоту та проведення торгів.
  3. Законність, то випливає результат, чи відповідає ця властивість аукціону системи Prozorro.
  4. Лот публікується на порталі з повною інформацією та проводиться сам аукціон.
  5. Визначається переможець аукціону.
  6. З переможцем підписується договір.

Усі аукціони доступні для всіх бажаючих. Усі дані публікуються в офіційних джерелах і кожен бажаючий може зареєструватися для участі в аукціоні системи Prozorro.

Особливість відкритих торгів

Процес закупівель, у тому числі шляхом відкритих торгів, регулюється Законом України «Про публічні закупівлі». Простота проведення відкритих тендерів полягає у відсутності потреби підрядників у наданні будь-якої додаткової доказової інформації та аргументів, а з боку організатора – розгляді на ринку прийнятних підрядників, які мають ймовірність надати необхідні послуги та надання необхідних товарів.

Проте, готуючись до проведення аукціону, слід враховувати, що саме оцінна вартість предмета закупівлі впливає на порядок та встановлений термін проведення аукціону.

Така ситуація пов’язана з прийняттям Угоди про асоціацію з ЄС, згідно з якою Україна зобов’язана здійснювати свої права на закупівлі відповідно до правил ЄС, які регулюються Директивами. Тобто при здійсненні процедури закупівлі в Україні з урахуванням порогових меж, відображених в Угоді, застосовуються правила ЄС. При здійсненні закупівлі послуг і товарів мінімальні межі становлять 133 тис. євро, у разі закупівлі робіт – 5150 тис. євро.

Ви можете купити лісоматеріали, землю, майно банкрутів sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property чи інший товар в системі Прозорро.Продажі за допомогою ТБ Української енергетичної біржі. За процесом проведення торгів можуть спостерігати всі охочі, що виключає ймовірність махінацій.

Основні завдання при зборі паперів для участі у торгах

Самостійна розробка основної тендерної документації – не таке вже й складне завдання, але підходити до нього потрібно уважно. Необхідно розрізняти, які завдання можуть чекати виконавця, якщо він сам оформляє документи:

  1. Обмеження часу. Замовити необхідний папір у спеціальному кабінеті не складно, однак подібних документів дуже багато, і на збір усіх довідок йде багато часу. А щоб отримати будь-який папірець, треба чекати 10 днів.
  2. Якщо в будь-якому папері є друкарська помилка, ваша заявка буде негайно відхилена за правилами формальності.

Виявляється, для того, щоб підготувати всі необхідні документи для складання договору, ви повинні бути фахівцем у своїй справі та мати чудовий досвід співпраці з іншими організаціями.