Як взяти участь в аукціоні системи Prozorro

Вітчизняний бізнес все частіше використовують систему Прозорро для торгівлі сировиною, матеріалами, нерухомістю, транспортом, обладнанням тощо. В цьому є сенс, адже через відкриті аукціони можна придбати товар без посередників дешевше, чим на ринку. Прозорість торгів, відсутність корупції та тіньових схем дозволяє бути певними в безпечності угод. Особливо це актуально для проблемних напрямків, таких як торгівля деревиною. Більш детальна інформація за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-dub-kruglyak-u-zhtomri-na-prozoroprodazhi/.

Як взяти участь в аукціоні

Для того щоб взяти участь в аукціоні, перш за все потрібно зареєструватися на сайті-партнері Прозорро. Можете не турбуватися про свою анонімність – інші учасники не бачитимуть ніяких персональних даних. Кожному зареєстрованому користувачеві присвоюється спеціальний номер, під яким він і робить ставки. 

Торги проходять у декілька етапів:

  • після реєстрації учасник оплачує внесок – його розмір зазвичай складає близько 10% від початкової вартості лота, конкретна цифра буде вказана в інформації про лот;
  • коли страховий внесок сплачено, потрібно натиснути кнопку «Брати участь»;
  • торги складаються з трьох раундів, кожен з яких триває три хвилини, перемагає той, хто пропонує найвищу ціну за лот.

Таким чином, на максимально вигідних умовах, швидко, просто та дистанційно можна стати власником або придбати дуб кругляк, право оренди земельної ділянки, нерухомість, транспорт тощо.

Які сторони беруть участь в процесі

Аукціони проходять за участю трьох сторін – організаторів, виконавців та самих учасників-конкурентів, які борються за право придбання того чи іншого лота. Організатори – це особи, які продають або здають в оренду землю, нерухомість та інші товари. Виконавці – відповідальні особи за проведення торгів, за інформування інших сторін про час, ціну та інші нюанси. 

В результаті аукціону між двома сторонами, а саме організатором та учасником, укладається контракт. Договір складається та підписується за участю кваліфікованого, досвідченого юриста, вся інформація про лот, а також про продавця ретельно перевіряється, що виключає можливість потрапити на недобросовісних організаторів та гарантує участь у чесних та безпечних торгах.