Що повинні знати продавці про систему Прозорро.Продажі

До недавнього часу держмайно в Україні продавалося по тіньовим схемам, що будувалися на хабарництві та домовленостях. Держава втрачала кошти, а її майно продавалося по ціні, що не відповідала ринковій вартості. Але зі створенням системи електронних торгів Прозорро.Продажі вдалося вирішити багато болючих питань.

Прозорро.Продажі – це підвид системи Прозорро, що представляє собою інноваційне рішення по забезпеченню прозорості, відкритості та ефективності продаж державного та комунального майна. Ця торгова система виступає в якості головного адміністратора електронних торгів, але не має можливості для прямої взаємодії з продавцями та покупцями. У зв’язку з цим були створені та запущені електронні торгівельні майданчики, які і виконують цю функцію. На них продавці виставляють свої лоти з детальним описом та умовами придбання, а покупці можуть знайти та придбати цікавий лот.

Наразі існує декілька десятків таких майданчиків, але лідером є УУБ – Українська універсальна біржа, що має відповідний рівень акредитації. На сайті цієї біржі зібрана повна база лотів, що продаються через Прозорро.Продажі. На рівних правах з іншими учасниками аукціону тут можна позмагатися за придбання нерухомості, земельних ділянок, автомобілів, обладнання, кредитних активів, деревини, тощо. Щоб дізнатися про те, як продається ліс кругляк в Україні, варто відвідати цю сторінку https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-lis-kruglyak-sosn-v-zhtomri-na-prozorroprodazhi/.

Прозорро.Продажі гарантує безпечність проведення аукціонів та надійне шифрування даних користувачів. Крім цього, перед підписанням електронних договорів купівлі-продажу, спеціалісти торгівельного майданчику ретельно перевіряють документи продавця та покупця, тому всі підписані угоди є законними.

В ході торгів дані їх учасників невідомі, так як шифруються за допомогою спеціальних цифрових кодів. Інформація розкриється лише після закінчення аукціону та оголошення учасника, який переміг Завдяки цьому в ході торгів у сторін немає фізичної можливості домовитися між собою. Завдяки цьому забезпечується рівність для усіх учасників, що хочуть позмагатися за право придбати цікавий лот.

Всі документи зберігаються в системі в електронному вигляді ще декілька років після підписання договору. Тому у випадку виникнення спірної ситуації їх завжди можна запросити у адміністрації торгівельної платформи.