Ключові переваги електронної системи Прозоро.Продажі

Варто виділити наступні переваги системи – це уніфіковані правила торгів, зручність у використанні, вся інформація щодо об’єктів знаходиться в одному місці. Також варто відмітити високий рівень безпеки аукціонів. Адже Прозоро.Продажі має єдину аналітичну базу, котра повністю виключає можливість шахрайства. Якщо учасник торгів спробує зробити щось протизаконне, система одразу ж зафіксує це і шахраю доведеться відповідати. Кожен аукціон проходить виключно прозоро та публічно, щоб кожен зацікавлений зміг спостерігати за розвитком подій. Наприклад, uub.in.ua – це авторизована біржа, де можна відстежувати всю важливу інформацію стосовно електронних торгів і цікавих лотів.

Прозоро.Продажі функціонують по принципу голландської моделі аукціонів, тобто на зниження ціни. Завдяки цьому, проблемні активи дуже швидко розпродуються и приносять чималі кошти до бюджету. Якщо використовувати класичну модель, продаж одного проблемного лота може тривати до 7 місяців, що дуже довго.

Напрямки роботи Прозоро.Продажі

Напрямків роботі роботи дуже багато, а для кращого розуміння питання лише невеликий список пов’язаний с банкротством компаній и продажем майна:

  • нерухомість;
  • майно підприємств;
  • земельні ділянки;
  • цінні папери;
  • пакети акцій;
  • необроблена деревина;
  • ліцензії на видобування корисних копалин та інше.

Також збираються запустити процедуру прозорої оренди. Після запуску функціоналу, оренда комунальної та державної власності буде проходити виключно у форматі електронного аукціону. Загалом система розвивається і доповнюється, тому майбутньому можна очікувати на більш інноваційні послуги.

Найбільш цікаві лоти

За роки роботи Прозоро.Продажі реалізували багато цікавих лотів, але особливо запам’яталися старі вагони метро, котрі продавалися просто як брухт. Переможець аукціону вирішив дати старим вагонам нове життя, тому перетворив їх на невеликі хостели.

Також відома історія з активами ТРЦ «Республіка», які намагалися продати аж цілих 15 разів. Лише за 16-ю спробою через систему Прозоро.Продажі вдалось продати актив за 777 млн. гривень. Рекордом вважається продаж готелю «Дніпро», що розташований на Хрещатику. Сума угоди склала 1,1 млрд. гривень!

Система Прозорро допомагає ефективно продавати проблемне майно та здавати в оренду площі, які до того висіли тягарем на балансі компаній. Наприклад, Укрпошта виручила в тому році 69 млн. гривень прибутку. Хоча до того приміщення простоювали і приносили до 10 млн. гривень збитку щорічно.