Системи електронних аукціонів СЕТАМ та Прозорро.Продажі

СЕТАМ – це відома в Україні електронна торгівельна система, в якій продаються різні види арештованого майна. Вона діє з 2014 року по всій країні. В якості продавця цього майна виступає державна виконавча служба, але також ним може бути і приватний виконавець. Також через цю систему продається майно банків, фізичних осіб та організацій, що були оголошені банкрутами.

Що можна придбати

Через електронні торги можна купити все, що було арештоване та конфісковане у фізичних та юридичних осіб на основі відповідного судового рішення. Наприклад:

  • об’єкти житлової, промислової чи комерційної нерухомості;
  • транспортні засоби будь-якого виду;
  • земельні наділи;
  • техніка;
  • металобрухт;
  • побутові товари, тощо.

Переваги та недоліки системи СЕТАМ

Головною перевагою цією системи аукціонів є те, що вона належить державі. Це гарантує чесність та прозорість торгів. Також суттєвим плюсом є те, що майно тут продається по ринковій ціні, а не по заниженій. Якщо майно не було продане на першому та другому аукціоні, його ціна знижується на 30% чи 50% (для нерухомості та рухомого майна відповідно). Але недолік роботи такої системи в примусовій реалізації майна банкрута. Тобто воно буде продане без згоди його власника.

Якщо порівнювати систему СЕТАМ з системою Прозорро.Продажі, то можна сказати наступне: через першу систему продається примусово вилучене майно, а через другу – власне майно банків чи державних підприємств. Що стосується безпосередньо проведення аукціонів, то тут варто зазначити, що вони є чесними та прозорими в обох системах. В них однаково забезпечується чесна конкуренція між учасниками торгів. Переглянути інформацію щодо того, як саме продається в Україні арештоване майно, можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-torg-areshtovanm-majnom-chnne-zakonodavstvo/.

Варто знати, що для участі в аукціоні необхідно використати торгівельний майданчик, що має відповідний рівень акредитації. Саме такою торгівельною платформою є Українська універсальна біржа – УУБ.

Онлайн аукціони, що проводяться на СЕТАМ та Прозорро.Продажі дають унікальну можливість придбати цікавий лот по справедливій ціні. Якщо наразі потрібного лоту не знайшлося, ви можете замовити розсилку та регулярно отримувати цікаві пропозиції щодо нових лотів. За будь-якими питаннями завжди можна звернутися до працівників торгівельного майданчику.