Путін поставив завдання побудувати Євразійский союз

Прем’єр-міністр РФ Володимир Путін вважає, що на базі Митного союзу і Єдиного економічного простору можна створити повноцінний економічний союз.

«Будівництво Митного союзу і Єдиного економічного простору закладає основу для формування в перспективі Євразійського економічного союзу. Водночас, триватиме і поступове розширення кола учасників Митного союзу і ЄЕП за рахунок повноцінного підключення до роботи Киргизстану і Таджикистану», — пише Путін для газети Известия в статті, присвяченій інтеграційним процесам у СНД.

«Ми не зупиняємося на цьому і ставимо перед собою амбітне завдання: вийти на наступний, більш високий рівень інтеграції — до Євразійського союзу», — йдеться у статті глави російського уряду.
При цьому він зазначає, що не йдеться про те, щоб у тому чи іншому вигляді відтворити СРСР: «Наївно намагатися реставрувати чи копіювати те, що вже залишилося в минулому, але тісна інтеграція на новій ціннісній, політичній, економічній основі — це веління часу».

Путін пропонує модель потужного наднаціонального об’єднання, здатного стати одним з полюсів сучасного світу і при цьому відігравати роль ефективної «зв’язки» між Європою і динамічним Азіатсько-Тихоокеанським регіоном. У тому числі це означає, що на базі Митного союзу і ЄЕП необхідно перейти до більш тісної координації економічної та валютної політики, створити повноцінний економічний союз.

На думку російського прем’єра, складання природних ресурсів, капіталів, сильного людського потенціалу дозволить Євразійському союзу бути конкурентоспроможними в індустріальній і технологічній гонці, у змаганні за інвесторів, за створення нових робочих місць і передових виробництв. І поряд з іншими ключовими гравцями і регіональними структурами — такими як ЄС, США, Китай, АТЕС — забезпечувати стійкість глобального розвитку, робить висновок Путін.

Він також вважає, що Євразійський союз стане свого роду центром подальших інтеграційних процесів. Путін наголошує, що Євразійський союз — це відкритий проект, а тому приєднання до нього інших партнерів, і, насамперед, країн Співдружності, буде тільки вітатися.

«Це має бути суверенне рішення держави, продиктоване власними довгостроковими національними інтересами», пише прем’єр РФ.

Він також зазначив, що Євразійський союз не збирається ні від кого відгороджуватися і будь-кому протистояти. Євразійський союз, за ​​словами Путіна, буде будуватися на універсальних інтеграційних принципах як невід’ємна частина Великої Європи, об’єднаної єдиними цінностями свободи, демократії та ринкових законів.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Росія відмовилася від ідеї за всяку ціну втягнути Україну в Митний союз.