Особливості проведення закритих тендерів

Класифікація тендері за типами – це нормальна практика, яка дозволяє дати більш конкретне розуміння, що собою представляють державні закупки та за якою процедурою вони можуть проходити. Не важко здогадатися, якщо існує закритий тендер, то є також і відкритий. Другий варіант – це самі звичайні закупівлі, в яких можуть взяти участь всі компанії без винятку.

Тобто, якщо пропозиція буде зроблена фірмою, яка раніше ще не приймала участі в тендерах, але запропонована сума буде вигідною, то ця заявка буде обов’язково розглянута. Для того, щоб знайти такі оголошення, потрібно попередньо знайти електронний майданчик, де за цим можна буде слідкувати. Сайт tender.uub.com.ua – це один з прикладів, як може виглядати надійний та перевірений часом сервіс.

На даний момент в ProZorro є ще близько 10-ти інших майданчиків, які ви також можете розглянути та підшукати для себе щось цікаве.

Чому може проводитися закритий тендер?!

Почати варто з того, що ці два типи торгів максимально схожі в плані самого процесу розгляду заявок та визначення переможця. Різниця лише в тому, хто саме може взяти участь й подати свою заявку на розгляд. 

У випадку з закритими тендерами, відправити свою заявку можуть лише постачальники, які були запрошені самим організатором. Не важко здогадатися, що й інформація по результатам таких тендерів залишається закритою.

Що стосується причин, чому саме може бути віддана перевага закритому формату, то всього їх три:

  • У випадку, коли мова йде про певну таємну закупівлю. Говорячи більш конкретно, це актуально в тих випадках, коли закупки направлені для забезпечення безпеки державної установи;
  • В ситуаціях, коли лише деяка частина постачальників має відповідну кваліфікацію, яка підходить замовнику. Для того, щоб не витрачати час на розгляд пропозицій з невідповідним рівнем кваліфікації, перевага може бути віддана закритому формату
  • Якщо немає бажання витрачати свій час та самих учасників. Розглядаючи величезну кількість заявок на тендер з невеликою сумою. Тобто, це можуть бути незначні закупки, яким навіть не варто приділяти особливої уваги.

Насправді, причини можуть бути й іншими, але всі перераховані моменти все ж вважаються основними й розглядати в першу чергу потрібно саме їх. Якщо ж у вас залишаються якісь питання. Їх можна задати вже службі підтримки.