Бюджет для лояльних депутатів

Більші субвенції на розвиток отримують ті регіони, де мажоритарники підтримують законодавчі ініціативи більшості щодо державного бюджету.

Розподіл субвенції на розвиток окремих територій у 2017 році значною мірою залежав від голосування народних депутатів — мажоритарників за закони, що стосуються бюджету. Про це свідчить аналіз даних субвенції, здійснений Громадським рухом ЧЕСНО.

Округи депутатів, що підтримували Закон про державний бюджет на 2017 рік, отримали в середньому майже в два з половиною рази більше, ніж округи інших депутатів. Підтримка інших законів синхронно з коаліцією не є настільки вирішальною.

Загалом найважливішими чинниками, що визначали виділену на округ суму, було членство депутата в коаліції або в одній із груп мажоритарників («Воля народу» та «Відродження»), регіон розташування округу (округи Сходу отримували значно менше за інші) та голосування за закони щодо бюджету. Деякі народні депутати у коментарях підтверджують важливість цих голосувань для розподілу субвенції.

Розподіл субвенції за чинними правилами фактично робить розвиток регіонів заручником лояльності їхніх депутатів-мажоритарників, насамперед у питаннях бюджетного процесу. Потрібна прозора формула розподілу – але чи проголосують за неї мажоритарники, які належать до провладних фракцій або використовують мандат для політичних торгів із владою?