Prozorro та Українська універсальна біржа: усі тонкощі співпраці

Торгові заходи з продажу майна банкрутських фінансових організацій, державних та комунальних організацій у 2016 році були легально переведені в електронний формат. Це рішення було реалізовано з метою зробити будь-яку угоду прозорою та об’єктивною для мережі, запобігаючи ймовірності корупційного шахрайства. Це єдиний, чіткий дизайн аукціонної торгівлі, технічна функціональність якої виключає будь-яке втручання або фальсифікацію результатів.

Українська універсальна біржа – це підприємство, зареєстроване для створення та проведення біржового та загальнодоступного ринку навіть у 1997 році. Його мета –активна участь у позитивних змінах української економіки. У реальному часі домен УУБ є акредитованою платформою для виконання торгових подій.

Усі аукціони на порталі мають солідний дизайн. Вони поділяються на категорії, у кожній з яких дозволяється ознайомитися з початковою ціною лоту, його презентацією, клієнтом, датою торгу. За підтримки системи Prozorro.Sale здійснюються такі види: 

 • транспортні засоби;
 • брухт чорних та кольорових металів;
 • ліс;
 • нерухомість;
 • оренда вагонів;
 • права видобування надр землі;
 • приватизація установ.

Продаж державного лісу в Чернігові

За пропозицією Українського державного агентства лісових джерел у 2017 році йому було присвоєно звання переходу всіх аукціонів до цифрового формату. Тепер необроблена деревина реалізується за підтримки системи Prozorro.Sale, що гарантує відкритість, чесність та зручність процесу. Усі світові експерти високо оцінили цю ініціативу, тому у 2018 році вона була повністю реалізована і названа «прогресивною».

Державні закупівлі – це закупівлі, що здійснюються державними органами виконавчої влади, а також підпорядкованими установами. На сьогоднішній день усі аукціони такого типу повинні проходити через систему Prozorro.

У рамках державних аукціонів передбачені допорогові (максимум 50000 гривень) та надпорогові закупівлі. Покупки, що перевищують поріг, ймовірно, здійснюватимуться 5 способами:

 1. Легкі покупки. Придбання замовлень, зроблених людьми у вигляді послуг, робіт та товарів. Їх ціна збігається або перевищує 50000 грн відповідно до прийнятого Закону «Про публічні закупівлі».
 2. Відкриті торги. Усі люди, які виявляють до них інтерес, швидше за все, подадуть свої рекомендації. Тож для того, щоб аукціони були проведені, ви повинні мати принаймні двох учасників.
 3. Конкурентний діалог. Це слід робити, коли клієнт не володіє необхідною компетенцією щодо прийнятної закупівлі і тому потребує обговорення.
 4. Порядок проведення закупівель за домовленістю. Проводиться як укладення угоди після дебатів.
 5. Отримано згідно з рамковою угодою. Клієнт проводить завершення рамкової угоди з кількома учасниками. Ця угода буде діагностувати основні вимоги майбутніх покупок. Протягом періоду дії контракту клієнт має право проводити тендери, де можуть брати участь лише зазначені учасники.

Ліс в системі Прозорро

Зараз є десятків варіантів рубки дерев. Крім цього, фактично щорічно український лісгосп зайнятий приготуванням від 20 мільйонів кубічних метрів хвойної і листяної породи дерев. Після певних нововведень участь в аукціонних торгах з продажу лісу робиться безперешкодно, потрібно тільки зареєструватися на віртуальній системі ТБ «Українська універсальна біржа».

Не так давно продаж лісоматеріалів була визнана нелегальною, адже були відсутні будь-які спеціальні вказівки, були відсутні нормативи, що передбачають цей процес. Безпосередньо з цієї причини введення віртуальних торгів з продажу деревної сировини без обробки на УУБ зараз знаходить відповіді на безліч неприємних питань для людей.

Ці аукціони доступні фактично для всіх тих, хто бере участь в аукціоні. Це відноситься і до громадським і державним спостерігачам. Прочитати корисну інформацію про проведення тендерів ви можете на порталі https://sale.uub.com.ua/ru/news/lisomaterialy-krugli-shvydko-prydbaty-na-aukcioni-prozorro-sale

Головним предметом продажу сировини можуть бути різні лісові матеріали. Це не залежить від порід дерев і лісозаготівельних заходів. У підсумку всі ці товари стануть створені в лоти.

Є деякі критерії проходження такого аукціону. Спочатку обробляються отримані лоти і після цього біржа інформує клієнтів про дати, коли проводяться аукціони. Як і на будь-якому аукціоні переможцем є той, хто запропонує більше і, відповідно, відбувається укладення договору про купівлю-продаж, а вся документація оформляється онлайн. Дані аукціони – це відмінна можливість почати роботу на біржі і вдало інвестувати в свій бізнес.